Zdielaj
DOM STODOLA

DOM STODOLA

DOM STODOLA

Drevostavba je umiestnená v záhrade pôvodnej stavby starého domu, ktorý patril potomkom zakladateľov Vrútok.

Nízkoenergetická stavba z CLT panelov je osadená na betónovom, technickom podlaží, má fasádu z červeného smreka a titánzinkovú strechu so slnečnými kolektormi, ktoré zabezpečujú autonómne vykurovanie.

Recesistický dizajn exteriéru vychádza z archetypu stodoly, so snahou o absolútnu pravdivosť výrazu použitých materiálov.

Jednoduchú architektúru včlenenú do industriálneho okolia, dopĺňa výrazovo čistý interiér s priznanou konštrukciou. Dispozícia je otvorená, na prízemí umožňuje priamy kontakt so záhradou zo spodnej - návštevnej obývačky.

Súkromná obývačka, prepojená s kuchyňou a spálňou, sa nachádza zámerne na poschodí, s ktorého sú atraktívnejšie výhľady na pohorie Malej Fatry.

Celý interiér domu stanoví akoby rám pre výhľady do krajiny. Umožňuje okamžitý relax pre mestského človeka, ktorý ostáva stále v blízosti mesta, ale s pocitom dotyku hôr.

Radosť pri vytváraní tohto domu vyplývala z neskrotenej otvorenosti jeho majiteľa na všetky podnety architekta a hlavne vďaka tvorivým provokáciám samotného majiteľa.

konštrukcia: konštrukcia z masívnych panelov CLT a biodosiek, ktoré sú priznané v interiéri. Prízemie je tvorené pohľadovým betónom.

plocha pozemku 2314m2

zastavaná plocha 108m2

úžitková plocha 258m2

  • Rok : 2016
  • Mesto : VRÚTKY