Zdielaj
VILA NAD MESTOM

VILA NAD MESTOM

VILA NAD MESTOM

Dom s presklenou čelnou fasádou je situovaný na najvyššom bode veľmi pekného pozemku s výhľadom na Choč a Rozsutec. Úlohou architekta, pri návrhu tejto mestskej vily, bolo len vyťažiť z okolitej krásy. Drevená vila pre manželský pár v strednom veku má ambíciu vynahradiť im ich doterajšie dve nehnuteľnosti: dom v centre mesta a chatu v Malej Fatre – a stať sa ich novým domovom.

Jednoduchý obdĺžnikový pôdorys domu má stĺpikovú, tzv. „two-by-four“, konštrukciu. Vonkajší plášť stavby tvorí obklad zo smrekovcového dreva bez povrchovej úpravy. Kovové časti fasády sú vyhotovené z kvalitného titán-zinku. Vo vnútri domu dominujú bio dosky a dubové prvky morené na bielo. Interiér zariadený nábytkom od slovenských výrobcov dopĺňajú citlivo zladené obrazy a pár vybraných spomienkových artefaktov z minulosti. Svetlé farebné ladenie interiéru spolu s veľkými presklenými plochami podčiarkuje vzdušnosť a priestrannosť vnútrajška objektu.

Mladistvý výraz domu odráža činorodý postoj manželskej dvojice, ktorá ho obýva. Investori sa rozhodli vedome pre drevenú fasádu bez náterov. Tešia sa, že vzhľad domu sa bude časom meniť, získavať starnutím jedinečnú patinu a nadobúdať neopakovateľný výraz.

  • Rok : 2021
  • Mesto : DOLNÝ KUBÍN
  • Investor : SÚKROMNÁ OSOBA
  • Spolupráca : Kontrakting stavebné montáže s. r. o.