Zdielaj
POLYFUNKČNÁ BUDOVA A VÝROBNÁ HALA

POLYFUNKČNÁ BUDOVA A VÝROBNÁ HALA

POLYFUNKČNÁ BUDOVA A VÝROBNÁ HALA

Projekt rekonštrukcie budovy Strojno-traktorového strediska (STS) v Holíči bol realizovaný v industriálnom štýle starých anglických loftov. Hmota pôvodného objektu bola zachovaná, odkryli sa tehlové steny a pôvodne konštrukcie, upravili sa proporcie okien a ich dizajn. Fasáda sa obložila tehlami a falcovaným AL- plechom. Hrebeň stavby ostal presklený podľa pôvodného zámeru. V interiéri, v kontraste do hrubých povrchov stien, sa vyliala lesklá monolitická podlaha, ktorá dáva priestoru potrebnú eleganciu. Atmosféru dotvárajú atypové, svietidlá vyrobené  z rôznych kovových prefabrikátov ako aj všetky ostatné doplnky stavebných otvorov z pozinkovaných plechov.  

V areáli sa nachádza výrobná hala, ktorá ma status chránenej dielne so zázemím, ktorá bola rozšírená a zrekonštruovaná v tom istom dizajne a spolu s vkusne zakomponovanou záhradou je príkladom, ako sa môže estetizovať  a využiť novým spôsobom zchátralé priemyselné prostredie.

Pre veľký záujem o prenájom zrekonštruovaných priestorov, na priľahlom nádvorí sa vytvoria kontajnerové prístavby, ktoré rozšíria skladové a administratívne kapacity areálu.

  • Rok : 2020
  • Mesto : HOLÍČ
  • Investor : MBD servis s.r.o.